Latvija
+371 634 24 380

Negabarīta
pārvadājumi

Auto
pārvadājumi

Multimodālie
pārvadājumi

Ostas
pakalpojumi

Alus tvertņu piegāde Randers (DK) - Minska (BY)

Transportēšanas maršruts:
Randers (DK) – Travemunde (DE),
Liepāja (LV) – Minska (BY)

Krava:
8 lielgabarīta alus tvertnes 17х6.50х6.50 - 20 tonnas

Transports:
Randers (DK) – Travemunde (DE): 8 specializētas automašīnas lielgabarīta un smagsvara kravu transportēšanai
Travemunde (DE) – Liepāja (LV): prāmis
Liepāja (LV) – Minska (BY): 8 specializētas automašīnas lielgabarīta un smagsvara kravu transportēšanai

Projekta apraksts

2007.gada augustā LATSPED piedalījās grandiozā projektā – 8 lielgabarīta tvertņu piegāde priekš alus rūpniecības no Liepājas ostas līdz Baltkrievijas pilsētas Minska centram. Kravas izmēri sasniedza 17 metrus garumā un 6,50 metri diametrā (!), kas nozīmēja 7,30 metri no zemes, katras tvertnes masa sasniedza 20 tonnas.

Pēc pārkraušanas no kuģa Liepājas ostā, agri no rīta autokolonna no 8 lielgabarīta automašīnām devās uz Minskas alus darītavu “Krinica”, dažu valsts policijas mašīnu, speciālas piesegšanas un elektrotīklu dienesta mašīnas pavadībā. Automašīnas brauca pēc maršruta saskaņā ar iepriekš izstrādātu grafiku, kas noteica augsta sprieguma elektrotīklu atslēgšanas un dzelzceļa pārbrauktuvju šķērsošanas precīzu laiku līdz pat minūtēm.

Lai nodrošinātu autokolonnas bezšķēršļu kustību pēc maršruta, speciālās tehniskās palīdzības brigādes demontēja ceļa zīmes, izraka apgaismes stabus, vilka dublējošās elektropārvades līnijas, kā arī veica īslaicīgu Ignalinas HES (starptautiskas nozīmes) elektrolīnijas atslēgšanu. Minskā, pēc ceļu autoinspekcijas speciālā projekta uz divām stundām tika apstādināta kustība un tika veikta Minskas apvedceļa norobežojuma demontāža.

Neskatoties uz visu rīcību koordinācijas sarežģītību un šī projekta realizācijas īsajiem termiņiem, pateicoties augsti profesionālai LATSPED komandas sagatavotībai, lielgabarīta kravas transportēšana ar autotransportu un prāmi noritēja gludi, bez atgadījumiem un precīzi saskaņā ar kustības grafiku.